HİKAYE 
Bilgilendirme
 • HİKAYE
  • FİLMİN SİNOPSİSİ
  • Kral Midas’ın Hazinesi 

   Her şey Eskişehir’de bir köyde üç kafadarın gece domuz avına çıkmasıyla başlar. Kahveci İbrahim (İsmail Baki Tuncer), Yunus (Cengiz Çimen) ve Rambo Ali (Yaşar Alptekin), domuzun peşinden düştükleri çukurda tesadüfen buldukları madalyonun hayatlarını değiştireceklerinden habersizdir. Madalyonun içinden çıkan ve Kral Midas’ın Hazinesine ait olduğu sanılan define haritasının peşine düşen üç kafadara Alamancı Cingöz (Orhan Aydın), Rehber Ömer (Tevfik İnceoğlu) ve Seyyar Hoca (Aydan Çakır) da dahil olmuştur.  

   6 ortak (!) hazineyi keşfetmek üzere çıktıkları bu yolculukta binbir maceraya atılırken peşlerine düşen düzenbaz işadamı David (Mehmet Ali Tuncer) ve adamları, olayların daha da ilginçleşmesine neden olur. Özellikle David’in alımlı sevgilisi Sofi (İvana Sert), girdiği her ortamda fırtınalar estirecektir!  

   Bu arada Matrak köyünde de işler karışmıştır. Köyün yakışıklı ama kimsesiz delikanlısı Erkan, yavuklusu Nazlı’yı (Aleyna Dalverenkaçırma planları yapıyordur. Karakol Komutanı Hicabi Başçavuş (Vahe Kılıçarslan), bir yandan huysuz köylülerle uğraşırken diğer yandan hazine avcılarını büyük bir dertten kurtaracaktır! 

   Marduk gezegeninden gelmiş olan Uzaylı İsa ise Kekeme Çoban’la birlikte olaylara hiç beklenmedik şekilde müdahil olacak ve finale damgasını vuracaktır. 

   KRAL MİDAS’IN HAZİNESİ, güçlü oyunculukları, sıcacık ve komik hikayesiyle 2019 yılının en iddialı yapımlarından biri olmaya aday

   

Son Yorumlar
 • emre yavuz
 • bu sinema filmi ne zaman yayında?...

cinemedya yapım